fbpx
חיפוש מוצר...
Generic filters
Exact matches only
חיפוש מוצר...
Generic filters
Exact matches only

זכויות הדייר בבית אבות סיעודי

משרד הבריאות מפרט את זכויות הדייר והשירותים אותם הוא זכאי לקבל בכניסתו לבית האבות:

תהליך קבלה – קיימת חשיבות גדולה בדרך בה בית האבות בוחר לקבל את הדייר החדש משום שעצם קבלתו באמצעות הקדשת זמן ותשומת לב מרבית, תקל על הצוות להכיר אותו ואת צרכיו הייחודיים ותסייע לערוך תיאום ציפיות שיפעל לטובת קליטתו במקום.

תהליך הקבלה יעשה על ידי הצוות הרב- מקצועי המטפל בדייר ויכלול את: מנהל המוסד, רופא המחלקה או המנהל הרפואי, אחות המחלקה או אחות אחראית, העובדת הסוציאלית וכדומה, אשר יציגו את עצמם ומסגרת תפקידם במחלקה.

זכותו של הדייר לסרב לקבל חלק מהשירותים הניתנים על ידי אנשי המקצוע השונים על פי החלטתו ורצונו.

תנאי מגורים – שם הדייר יופיע על דלת החדר או בסמוך לה. על הדייר לעדכן את הצוות בכל יציאה מבית האבות לפגישות או חופשה, אך בידי הצוות המטפל למנוע את יציאת הדייר לאחר מתן הסבר על הסכנות הכרוכות בכך.

הסכמה מדעת – חובת הצוות לקבל את הסכמת הדייר או האפוטרופוס עליו, לפני כל מתן טיפול. על פי חוק זכויות החולה, לאחר קבלת ההסבר ניתן לסרב לקבל את הטיפול המוצע או לבקש להתייעץ בגורם נוסף טרם קבלתו וזאת בתאום עם רופא הבית.

העברה ממוסד למוסד – ההעברה מחייבת את הסכמת הדייר או האפוטרופוס עליו, הסכמת בית האבות אליו הוא מעוניין לעבור וכן אישור צוות המחלקה לחולים כרוניים בלשכת הבריאות, באם מימון האשפוז נעשה דרכה (“קוד”).

ניהול עניינים כספיים – הדייר יכול להמשיך ולנהל את ענייניו הכספיים גם אם בחר להתגורר בבית האבות. במידה והוא אינו מסוגל לעשות זאת או שאינו רוצה בכך, ניתן להסמיך אדם נוסף שיעשה זאת באמצעות מתן ייפוי כוח או מינוי אפוטרופוס לענייני רכוש. ניתן להסתייע בעו”ס המחלקה בתחום זה.

הזכות לכבוד ופרטיות – על הצוות לפנות לדייר בצורה מכובדת ובנימוס, לשתפו בתוכנית הטיפול בו בהתאם לרצונו והסכמתו וכן להגן על פרטיותו בעת הטיפול הניתן לו.

הזכות לחיות בסביבה בטוחה ונקייה – על המוסד חלה החובה להחזיק בכל אמצעי הבטיחות הנדרשים לשם שמירה על תקינות המבנה והציוד בו (כגון: המעלית, המיטות, המעקים, כורסאות הישיבה וכדומה) למען בטיחות הדיירים. המוסד חייב לדאוג לפינוי אשפה וניקיון החדרים והשטחים הציבוריים באופן קבוע וכן פינוי השטחים ממכשולים.
על המוסד להקפיד על שמירה על השקט בשעות המנוחה

הזכות להחזקת חפצים אישיים – זכותו של הדייר להחזיק בחפצים אישיים כרצונו, כגון: ספרים ועיתונים וכן תמונות ופרטי ריהוט קטנים כמו רדיו, מנורה או טלוויזיה ובתנאי שאלו לא יפגעו בבטיחות הדיירים האחרים או יפריעו להם. יש להתייעץ עם נציג ההנהלה לגבי מדיניות המוסד בגין החזקת חפצי ערך וכספים.

הזכות לחיסיון מידע רפואי וסוציאלי – בהתאם לחוק זכויות החולה (1996), חל חיסיון על המידע הנמצא בתיקים הרפואיים והסוציאליים. לאור זאת- רק הדייר או האנשים שהסמיך לכך ואנשי המקצוע הרלוונטיים מורשים על פי החוק להתבונן בתיקים אלו.
ניתן לקבל עותק מהתיקים הללו תמורת תשלום.

הזכות לתקשורת ושמירה על קשר עם הסביבה – זכותו של הדייר להשתמש בטלפון וכן להיפגש עם בני משפחה ואחרים במסגרת ביקורים בבית האבות או לחלופין לסרב לכך. כל זאת מבלי להפריע לדיירים האחרים.

הזכות לערעור – על צוות בית האבות ליידע אותך בנוגע למדיניות הבית, תקנותיו, סדר היום בו ולמי ניתן לפנות במידה וקיימת בעיה כלשהי.

בילוי בשעות הפנאי – זכותו של הדייר להמשיך ולעסוק בנושאים המעניינים אותו והמעניקים לו הנאה וסיפוק כגון שמירה על חוקי הדת והמסורת. על צוות בית האבות לפרט את הפעילות החברתית- תעסוקתית השבועית על לוח המודעות במחלקה.

כדי לחסוך לכם זמן, הנה כמה טיפים

טיפ 1

טיפ 1

טיפ 1

טיפ 1

הי, אני מקס, העוזר האישי באתר

התפקיד שלי הוא לתת לכם טיפים להתמצאות טובה יותר כדי שתמצאו בקלות את המוצר שאותו אתם צריכים.

הצטרפות למועדון הלקוחות של פארמה מקס